Лінгвальне віддзеркалення оцінного ставлення до опонента в контексті перейменувальної кампанії
DOI:
https://doi.org/10.18523/lcmp2522-92812017123112Ключові слова:
симулякри, новотвори, конотація, внутрішня семантика, антиномія, ментальні корелятиАнотація
У статті йдеться про особливості мовного віддзеркалення взаємного ставлення учасників дискусії в умовах обговорення суспільно-політичної ситуації. У ході аналізу окреслено основні психологічні прийоми маніпуляцій суспільною думкою за допомогою мовних одиниць. Встановлено екстра- та інтралінгвальні чинники, що впливають на вибір того чи того номінатива.Посилання
- Bodriiar, Zhan. Symuliakry i symuliatsiia (Simulacra and simulation). Kyyiv : Vyd-vo Solomii Pavlychko „Osnovy”, 2004.
- Yevhrafova, Alla. „Movne oblychchia» voiennoi ahresii: mediinyi kontent ("Language face" of military aggression: media content)”. Naukovi zapysky instytutu zhurnalistyky (Scientific notes of the Institute of Journalism). – 56 (2014): 57-61.
- Kovalevska, Tatyana. Modeliuvannia empatii v suchasnii ukrainskii movi (Empathy modeling in contemporary Ukrainian language). Diss. Dnipropetrovs'kyy natsional'nyy U, 2002. Abstract.
- Kovchak, Volodymyr. „Sotsialno-filosofski aspekty symuliatsii suspilnoi aktyvnosti ta suspilnoi diisnosti (Socio-philosophical aspects of the simulation of social activity and social reality)”. Hileia: naukovyi visnyk (Gilea: Scientific Bulletin) 95 (2015): 182-185.
- Romaniuk, Svitlana. „Polska sotsiolinhvistyka: vybrani aspekty doslidzhennia verbalnoi ahresii (Socio-philosophical aspects of the simulation of social activity and social reality)”. Mova i suspil'stvo (Language and Society) 3 (2012): 162-169.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Olha Kyryliuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).